poniedziałek, 16 grudnia 2013

Hej

hej witam projektantów odzieży

Postaram się tu, w miarę możliwości publikować materiały przydatne projektantom odzieży. Chciałabym zebrać wszystkie podstawowe materiały, wiadomości, inspiracje dla osób, które zawodowo zajmują się, lub chciałyby zajmować się projektowaniem odzieży. Mam nadzieję, że ten blog innym osobom zainteresowanym modą uświadomi, że projektowanie odzieży to nie tylko przyjemność, ale też rzemiosło, wymagające szerokiej wiedzy, wyczucia stylu, rynku itp.

Ten blog nie jest poświęcony projektowaniu mody, tylko projektowaniu odzieży! Jaka to różnica? Dla mnie dość podstawowa. Projektant mody, lub inaczej kreator mody, to osoba, która jak sama nazwa wskazuje, wyznacza nowe trendy, tworzy modę, generuje popyt na swoje projekty. Pracuje z indywidualnymi klientami lub tworzy krótkie serie. Nieliczni zbudowali imperia modowe, ogromne domy mody i projektuja dla szerszej grupy odbiorców.
Projektant odzieży zajmuje się bardziej przemysłowym aspektem mody. Projektuje w większej lub mniejszej firmie dla klienta masowego. Korzysta z wytyczonych trendów i stara się przełożyć je na oczekiwania swoich odbiorców. I właśnie o takich i dla takich projektantów chcę pisać :)

Mam nadzieję, że blog się wam spodoba i że rozwieje wiele mitów tego zawodu. Może zniechęci część osób przed podjęciem edukacji modowej? A może zainspiruje do podjęcia pracy jako projektant odzieży lub założeniu własnej odzieżowej firmy?

1 komentarz:

  1. Hej poczytałam trochę Twój blog i przyznam, że bardzo miło się go czyta :) Chętnie będę tu zaglądać . Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej

    OdpowiedzUsuń