piątek, 6 czerwca 2014

Przyjazny słownik języka angielskiego dla projektantów odzieży

Postanowiłam stworzyć dla was przyjazny słownik języka angielskiego. Dlaczego? Bo wszystkie dokumentacje tworzy się właśnie w tym języku i należałoby go znać :)

Osoby, które dobrze znają angielski być może znajdą tu jakieś nowe słówka. Osoby, które nie znają angielskiego nie mają się czego bać. Dokumentacje projektowe to nie elaboraty językowe. Wystarczy znać kilka prostych słów.

Poniżej znajdują się najpotrzebniejsze z nich. Oczywiście istnieje sporo bardziej technicznych, szczegółowych, branżowych określeń. Ale ta podstawa powinna wystarczyć początkującemu projektantowi odzieży. Jeśli wyspecjalizujecie się np w ubraniach sportowych, lub w damskiej bieliźnie to oczywiście musicie się liczyć z rozszerzeniem słownictwa :D
 

Sweter słowniczek


Kurtka słowniczek


Koszula słowniczek


Garnitur słowniczekSpodnie słowniczek

W kolejnym poście postaram się opisać jak wygląda karta produktu, którą projektant odzieży powinien stworzyć i może wtedy te wszystkie słówka nabiorą większego sensu :)

4 komentarze:

  1. Oh uwielbiam Twojego bloga :D Kilku słówek nie znałam :) Zrobiłam słownik, ale nie obrazkowy z kilkoma językami tu: http://www.vayle.pl/2014/05/szyjemy-miedzynarodowo-sownik-krawiecki.html?zx=fca27ca00bb94f88 Pozdrawiam i czekam na kartę produkty <3

    OdpowiedzUsuń
  2. suuuuper- bardzo dziekuje Kasia

    OdpowiedzUsuń